Vyberáme si topánky na domáce cvičenie – aké by mali byť?

damska obuv

Chcete zostať vo forme, ale nechcete kvôli tomu chodiť do posilňovne? Potom ste na správnom mieste – dnes vám navrhneme, ako si vybrať dámsku obuv, ktorá je bezpečná a predovšetkým pohodlná na domáce cvičenie.

Dámske topánky – prečo sú dôležité pri cvičení?

Vždy ich potrebujete – bez ohľadu na to, či idete do fitness klubu, posilňovne, na prechádzku so psom alebo na horský výlet. Dámska obuv je nevyhnutná pre všetkých cvičiacich ľudí, bez ohľadu na úroveň ich úrovne. Tému obuvi je lepšie neignorovať, aj keď veľa začiatočníkov neberie túto tému vážne – to je samozrejme chyba!

obuv sk

 

Dámske topánky na cvičenie sú dôležité, najmä preto, že od nich musíte veľa očakávať. Správne konštruovaná cvičebná obuv musí zaistiť:

– primeranú absorpciu nárazov (ochrana najmä kĺbov a kolien),

– ochranu šliach,

– ochranu chrbtice,

– primeranú ochranu proti zraneniu.

 

Nie je to až veľa požiadaviek, čo sa týka topánok? Áno aj nie – to sú základné prvky, ktoré je potrebné vziať do úvahu pri výbere správneho modelu. Úraz sa môže totiž stať komukoľvek.

 

Na čo sa zamerať pri výbere obuvi?

Doma, rovnako ako vo fitness a telocvičniach, sú dámske cvičebné topánky dôležité. Práve v nich robíme skoky, cvičíme, beháme a točíme sa. Topánky prispôsobené na cvičenie vo fitness centre a na doma by mali mať podrážku absorbujúcu nárazy, ktorá chráni kĺby. V týchto topánkach môžete vykonávať aeróbne cvičenia, fitness, strečing, Pilates alebo Zumbu.

 

Topánky by mali mať tiež dobrú priľnavosť k zemi, aby nešmýkali na podložke ani na podlahe (doma ani vo fitness). Ďalším rozlišovacím znakom je materiál, z ktorého boli kožené topánky vyrobené. Priedušnosť je charakteristický rys, ktorému venuje pozornosť stále viac ľudí, ktorí hľadajú domácu cvičebnú obuv. Priedušný materiál navyše činí obuv veľmi ľahkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *