Mokasíny alebo baleríny. Aké topánky by ste si mali vybrať?

dámske mokasíny

Mokasíny sú jedným z typov obuvi. Samotné slovo mokasíny pochádza z jazyka Algonkinov a znamená „topánka“ alebo „obuv“. Prototypom tohto typu obuvi boli indiánske topánky. Často vyrobené z mäkkej kože, neviazané, ploché, bez zvrškov. Na samom začiatku sa vyrábali výlučne pre mužov, v súčasnosti nájdete mokasíny pre mužov aj ženy. Nezabúdajme na najväčšiu konkurenciu mokasínov – baleríny.

Prečo sú dámske mokasíny populárne?

Už niekoľko rokov sú dámske mokasíny jednou z najobľúbenejších topánok. Nie je to prekvapujúce. Mäkké materiály a plochá podrážka zaručujú pohodlie. Je to elegantná, ale nie klasická obuv. Široká ponuka dostupných modelov znamená, že ich nájdete v zbierkach zahraničných, ale aj domácich značiek. Najobľúbenejšou verziou sú topánky z nubuku alebo semišu. V závislosti od použitého modelu, farby alebo kože môžu byť menej (ploché) alebo viac elegantné (tuhé kožené mokasíny, nízke podpätky). Tieto topánky univerzálne: vhodné na každodenné nakupovanie, ako aj na výlet do prírody, nenoste ich však na oficiálne stretnutia.

Baleríny – alternatíva k dámskym mokasínam

Dámske baleríny sú topánky, ktoré miluje veľa žien. Táto pohodlná obuv môže mať mnoho pôdob, existujú: večerné, pracovné alebo neformálne. Na prvý pohľad sa zdá, že sa jedná o univerzálny model, a ak sa rozhodnete správne, bude vám slúžiť dlho. Pri výbere balerín je potrebné venovať pozornosť niektorým dôležitým detailom. Tento typ obuvi vyzerá najlepšie na úzkych nohách. Dámy so širšími nohami by mali nosiť kožené balerínky. Flexibilný materiál pomôže predchádzať oderom. Ženy s úzkymi nohami môžu ľahko nosiť akýkoľvek typ balerín, bez ohľadu na materiál, z ktorého sú topánky vyrobené.

Ako si vybrať baleríny?

Malo by sa pamätať na to, že tento typ obuvi skracuje nohy a predlžuje chodidlo. Dámy s krátkymi nohami by mali siahať po balerínach, ktoré odhaľujú väčšinu chodidla, ako aj tých, ktoré sú na širších opätkoch, zatiaľ čo ženy s dlhými nohami by ich mali nosiť, ak majú menšiu veľkosť obuvi.

S čím ich spájať

Balerínky vyzerajú dobre v kombinácii s akýmkoľvek typom nohavíc, ale ak je žena nízka, mala by ich nosiť ku dlhým nohaviciam. Vyššie dámy ich môžu pokojne obliecť k mini sukniam, šortkám, či krátkym nohaviciam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *